Aktualności

 

Kawa, jak wiadomo jest produktem sezonowym. To jest powód czemu jedne się kończą a drugie wschodzą ...

 

09.10.2017
Nowości na ten tydzień to kawa z regionu Siltepec w Meksyku i wspaniała
kawa z kenyjskiej współdzielni Amukui. Kawy dedykowane do metod ciśnieniowych.
22.09.2017

Wspaniałą kenijską Thimu Peaberry i Indie Plantation AAA powoli żegnamy a w zamian
zaoferujemy El Salvador San Ernesto i  Indie Mysore Nuggets Extra Bold.
Pod koniec Września zawrócimy znowu w kierunku Panamy i plantacji Berlina rodziny Ruiz.
Do tego wszystkiego przygotujemy i parę nowych mikrolotów tak ze jesień zapowiada się
bardzo ciekawie, bez względu na to jaka pogoda nas czeka. 


 06.09.2017

Jeszcze jedna kawa w naszej ofercie z Woman Coffee Project, tym razem z regionu Huila w Kolumbii. Na 21 gospodarstwach o łącznej powierzchni 54 hektarów, kawę typu Colombia i Castillo uprawiają tylko kobiety które są i właścicielkami tej ziemi Intensywne nuty pomarańczy i włoskich migdałów, delikatny posmak grejpfrutów. Kawa palona z myślą o filtrach.

 

09.08.2017 W sklepie znalazła się wspaniała Burundi Kavumu do espresso ale w ograniczonej ilości, może do końca wakacji starczy. Za to na pewno nie starczy cudownej peaberry Tanganda która przypadła Wam do serc. Do metod przelewowych polecamy organiczną Etiopie Shakisso i kolumbijską Supremo z plantacji Cajones. Mieliśmy zrobić małą przerwę z kawą kubańską ale słuchamy Wasze głosy i kawa powróciła na półki sklepowe.

 

 

07.08.2017

Cascara Honduras plantacja San José

Cascara ( z hiszpańskiego : skórka, łupina ) to suszony miąż ze skórką owocu kawowca ( coffee cherry ). Susz zalewany wodą daje napar będący rodzajem „kawowej herbaty” więcej

 

 

25.07.2017  Takie lato że pogoda sprzyja jedynie kawoszom więc i dla nas dużo pracy a o urlopie można jedynie marzyć. Już przygotowujemy dla Was nowe kawy na Sierpień tak że będzie w czym wybierać

14.07.2017 W sklepie znajdą się akcesoria, wszystkie już z wliczonym upustem 10% ze względu na 10 lat istnienia Euro Cafe na rynku Polskim. Promocja potrwa do końca Września lub do wyczerpania się asortymentu objętego promocją.

 

 

 

12.07.2017 Do sklepu wrócili ziarenka kakao, tym razem organiczne z Dominikany i jeden z większych specjałów Porcelana z Wenezueli.

10.07.2017 Etiopska organiczna kawa Shakisso już jest na półkach ale musimy stwierdzić  że w sklepie są ostatnie  paczki kawy z plantacji Santa Matilde  w Salvadorze i również ostatnie paczki wspaniałych perłowych ziaren z Papui i Nowej Gwinei.