Aktualności

 

Kawa, jak wiadomo jest produktem sezonowym. To jest powód czemu jedne się kończą a drugie wschodzą ...

 

29.11.2018

Nie długo pojawią się u nas nowe Etiopię, co oznacza że powoli dobiegają końca Yirgacheffe Koke i Sidamo Shakisso. Yirgacheffe natural nadał zasilać będzie Koza Nostre a wspomniane kawy zastąpią Bale Wild natural, Abysynian Mocca i Aricha. Rwanda na trochę znikła z naszych półek ale wraca słodziutka kawa z spółdzielni Ishema prowadzonej przez kobiety. Z nowości pod espresso to Gwatemala Finca El Triunfo z regionu Santa Rosa, wraca do sklepu i znany już Honduras Rio Colorado Umami Area a z plantacji Daterra, dosyć wysoko oceniana bo aż 88 punktów, z espresso colection, zastąpi mikrolot Citio do Bone.

 

20/10/2018 Po woli przygotowujemy świąteczna ofertę kaw a w tym czasie pojawiły się u nas - skarpety.

12/10/2018

Dzisiaj nie wysyłamy kawę ze względu na to że firmy kurierskie nie podjeżdżają po odbiór paczek. Od jutra wszystko wraca do normy.

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego.

 

Palarnia nie będzie czynna w dniach 01/02.11.2018 roku a złożone zamówienia w tym czasie zaczniemy realizować zaczynajac od poniedziałku 05 Listopada. 

 

Na Listopad przygotowujemy dużo pysznych nowości min Nicaragua Pacamara z plantacji Las Nubes i Blue Skull z Meksyku-mieszanka odmian Geisha i Aztec Oro.

 

W Listopadzie w sklepie pojawi się i nowa Gwatemalą gdyż El Fuego już dobiega końca. Właśnie chcielibyśmy Wam bardzo podziękować w imieniu dzieci i fundacji Child Burn do której poszło ponad 8000zl zebranych od sprzedaży tej kawy. Dziękujemy Wam że macie tak wielkie serce. 

 

08/10/2018

W tym tygodniu w sklepie znajdą się ekologiczna Negrisa z Peru i mieszanka Cafe espresso Negrito w skład której wchodzą dwa mikroloty z Kenii i Kolumbii.

W następnym tygodniu z nowości pojawi się zachwycająca Kenia Karimikui, ilość i w tym przypadku, mocno ograniczona.

 

24/09/2018

Od jutra znowu Honduras do przelewów a do sklepu powraca i Wasz ulubiony Jaguar z Meksyku. Już po woli kończymy przygodę z Miaki która zastąpi microlot z Brazylii. Dla tych co lubią słodkości, świeże ziarenka kawy zostały oblane czekoladą mleczną i deserową, jak kto lubi.

 

31/08/2018

Wakacje powoli dobiegają końca co oznacza że powoli przybędą nowe kawy w naszym sklepie. Po znacznej ilości zapytań, powrócił kostarykański El Tigre do espresso a nie możemy nadążyć z produkcją mieszanki kaw etiopskich Koza Nostra i pytanie jest tylko do jakiego czasu starczy nam surowca. Z Indonezji nam przybyła świeża dostawa sumatrzańskiego ziarna z projektu Orang Utan. W przelewach dobrze sprawdzi się Rwanda Intore, mieszanka kaw z punktacja ponad 85 a dla tych co nie preferują dużą kwasowość idealna będzie Nikaragua Cisa. W drugim tygodniu Września pojawią się dwie microloty z Brazylii z regionu Matas de Minas., jeden lepiej odnajdzie się w espresso, drugi w przelewach. Tu nie koniec nowości a wielu z Was nie może się doczekać naturala Yemen mocha Matari.

 

10.07.2018

3 czerwca 2018 roku zdarzyła się najbardziej gwałtowna erupcja od 1974 roku kiedy to wybuchł wulkan Fuego w Gwatemali, powodując chaos i zniszczenia. Straty kawy wysokiej jakości wyprodukowanej w regionie Alotenanngo osiągnęły szacunkowo 60000 worków 69-kilogramowych. Stanowi to 2,27% całkowitej produkcji przeznaczonej na eksport. Spółdzielnia Union Huista została całkowicie ewakuowana a uprawa osiem innych spółdzielni została częściowo zniszczona przez opadający popiół. Szacuje się że strata dla spółdzielni Union Huista wynosi około 80% a dla pozostałych spółdzielni na poziomie 20%. Na całe szczęście nikt z członków spółdzielni nie został rany z powodu wybuchu wulkanu. Niektórzy członkowie postanowili pozostać na posiadłościach aby uniknąć okradania ich domów ale większość przebywa w schroniskach. Żywność i woda będą dostarczane do schronisk dla członków 300 rodzin w okresie 6 miesięcy.

W 2007 roku powstała Children's Burn Foundation która leczy dzieci z oparzeniami. Jest to bardzo duży problem w Gwatemali gdzie oparzenia dzieci są dosyć częstym zjawiskiem. Z tego powodu fundacja pomaga nie tylko w leczeniu ale prowadzi również kampanie prewencyjne. Specjalnie dla dzieci cierpiących z powodu oparzeń po wybuchu wulkanu, zostały utworzone trzy jednostki lokalne.

Prawdopodobnie w drugiej połowie Lipca pojawi się u nas gwatemalska Cafe del Fuego a od każdej 250-gramowej paczki sprzedanej kawy, 5 zł zostanie przekazane właśnie do Children's Burn Foundation. Wspaniałe kawy mamy z tego końca świata ( dużo osób pamięta Teanzul, teraz Coban ) aby zostać obojętnym na los ludzki i nie  pomagać ludziom w potrzebie.