Arabica 9 Mix

 Mieszanka kaw dla mężczyzn i kobiet :)

Mieszanka staranie dobrana wśród wyselekcjonowanych kaw typu Speciality Coffee, Cup of Excellence i z certyfikatem Rainforest Alliance. Wybraliśmy ziarenka które są niedostępne w typowych kawach gastronomicznych ze względu na swoją cenę a występują w sprzedaży jako wyśmienite single. Każda torebka lub puszka kawy jest oznakowana i oprócz wagi, zaznaczona jest dokładna data paczkowania i data do spożycia. Zalecamy kupno kawy w miesięcznych cyklach ze względu na zachowanie świeżości.

 


 

 

 

 

 

 

 

Stopień palenia: Średnio-mocny


Jakie kawy używamy do naszej mieszanki?

Zastosowaliśmy kawy o pięknym posmaku czekolady i orzechów, specjalnie pomijając kawy o zdecydowanym cytrusowym charakterze. Ziarenka są mieszane przed prażeniem i palone razem.
Colombia Excelso Bucamaranga : Łagodna kawa o bardzo przyjemnym charakterze dająca kwiatowy aromat
Nicaragua Jinotega  :  Niewielka kwasowość i przyjemny czekoladowy posmak
Guatemala Rainforest : Kawa która dominuję w mieszance, nadając jej jednocześnie swój charakter
Robusta Guatemala Dolores plantation : Kawa która powiększa ilość kofeiny i daje ładniejszy, ciemniejszy orzechowy kolor.

Jak zaparzać Espresso? Kawa jest średnio-mocno palona, bez dużej goryczki i z małą kwasowością. Polecamy zaparzać w ekspresach ciśnieniowych a jeżeli jest taka możliwość ustawić temperaturę parzenia 90-92˚C. Kawa również znajdzie swoje zastosowanie przy użyciu kawiarki, aeropressa lub prasy francuskiej.

 

 Data paczkowania 08.06.2018

 

 

Sortuj wg: