Logowanie Rejestracja
Masz pytanie?

GUATEMALA Atitlan

2019-03-13 11:41

GWATEMALA - JEZIORO ATITLAN, CZYLI WULKANY, KAWA I BUJANIE SIĘ W HAMAKU


Atitlan to nazwa jeziora i wulkanu, położonego w departamencie Sololá w Gwatemali. Samo jezioro nie spływa do oceanu lub morza i jest w okrążeniu trzech wulkanów, Atitlan (3535mnpm) i Tolimán (3158mnpm) na południu i San Pedro (3020mnpm) na zachodzie.  Gleba wulkaniczna może przynieść roślinom wiele korzyści pod względem składników odżywczych. Jednak, jak widzieliśmy w czerwcu 2018 r., Zawsze istnieje groźba zakłóceń i utraty życia, które mogą spowodować erupcje. Atitlan, na szczęście jest sklasyfikowany jako aktywny historycznie, ale nie wybuchł od 1853 roku.

Kawa jest tu zbierana ręcznie w gospodarstwie, a następnie przetwarzana na mokro i suszona na patiach. Nie jest niczym niezwykłym, aby zobaczyć szerokie płaskie dachy domów używanych jako patia w razie potrzeby lub maksymalizując wykorzystanie przestrzeni na wzgórzu. Następnie jest wysyłana do zakładu Fedecocagua w Palin gdzie się przygotowuje kawę do eksportu.

Country: Guatemala
Department: Sololá
Farms: Members of Fedecocagua
Altitude 1350 -2000 masl
Varieties: Bourbon, Typica, Caturra, Catuai
Process: Washed
Score: 85
CHOCOLATE, MACADAMIA, APRICOT, PLUM

Kawa przeznaczona do espresso, dostępna bedzie  początkiem Czerwca i zastąpi w naszej ofercie kawę z plantacji El Triunfo.

Jezioro Atitlán to punkt na trasie prawie każdego podróżnika odwiedzającego Gwatemalę. Powodów jest klika. Jednym z nich lokalizacja. Jezioro położone jest w kraterze, na wysokości ponad 1500 m n.p.m., otoczone przez 3 wulkany: San Pedro, Atitlán i Tolimán. Ze względu na tak malowniczą scenerie, pobliskie wioski nie narzekają na brak turystów. Innym powodem, który przyciąga odwiedzających jest niepowtarzalny klimat i atmosfera, która panuje na tym obszarze. Jedno jest pewne to miejsce przyciąga hipisów, nomadów, backpackersów, artystów, a oni czynią ten obszar jeszcze bardziej interesującym. Dookoła jeziora znajdują się liczne wioski i miasteczka, które różnią się od siebie wielkością, charakterem i cenami. Można tu spędzić kilka dni i codziennie robić coś innego: trekkingi, pływanie kajakiem, wycieczki łódką do innych wiosek, leniwe bujanie się w hamaku z  owocowym sokiem w jednej ręce i z książka w drugiej, zajęcia jogi, lub nauka hiszpańskiego, która cenami wygrywa w konkursie na ekonomiczną naukę tego języka z native speakerem. Przysłowiową kropką nad ‘i’ są niskie koszty życia ( zakwaterowanie, jedzenie, atrakcje) i codzienne upajanie się kojącym widokiem na wulkaniczny krajobraz! Nasza przygoda z gwatemalskim jeziorem miała miejsce w styczniu i trwała tydzień. Naszym domem i jednocześnie bazą wypadową była miejscowość San Pedro– najtańsze i najbardziej ‘hippie’ nad jeziorem.

 


 
Więcej o podróży nad jezioro Atitlan można poczytac na blogu :

http://rocknroad.com.pl/2018/02/27/gwatemala-jezioro-atitlan/

instagram
Facebook